88957681

09126754593

شرکت پرشیا پایا معدن (مدیریت پروژه‌های معدنی) در قالب شرکت سهامی خاص با شماره ثبت 417771 ، در حوزه معدن و صنایع معدنی در سال 1390 تاسیس گردیده است. باور ما بر این است که توسعه از معدن آغاز می‌گردد و نیروی انسانی متخصص پیش‌نیاز ضروری برای تعریف پروژه‌های معدنی است. اهمیت اخذ تصمیمات کارساز در زمان مناسب و آماده بودن بستر مالی و مدیریتی برای عملیاتی کردن تصمیمات، اساس کار یک سازمان پیش‌رو و کارآفرین است. همچنین مسولیت در قبال تعهدات به عنوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان اکسید منیزیم کلسینه، باعث گردیده همواره به عنوان یک مشاور و همکار در کنار مصرف‌کنندگان این ماده‌ی با ارزش، بتوانیم در زمینه‌ی توسعه بازار نقش کلیدی خود را به شکلی شایسته ایفا نماییم.

اهداف و زمینه‌های فعالیت:
• اکتشاف و پی‌جویی سیستماتیک، استخراج و بهره برداری اصولی و اقتصادی
• فراوری و تولید محصول نهایی با کمترین کرایه حمل
• آموزش و توسعه نیروی انسانی ماهر و متخصص
• پتانسیل یابی، معرفی و تعریف پروژه‌های معدنی
• بررسی فنی و اقتصادی طرح‌های معدنی و جذب سرمایه‌های بالقوه
• تحقیق و توسعه در بخش فراوری و توسعه روشهای نوین
• بازاریابی و بازارسازی برای مواد معدنی و تعریف فرصت‌های بازرگانی

تاریخچه کاری شرکت:
تعریف بنگاه اقتصادی مبتنی بر معدن و صنایع معدنی به عنوان هدف اصلی تاسیس شرکت موجب شد تا کار پی‌جویی و بازدید محدوده و پروانه‌های معدنی از آغاز در دستور کار قرار گیرد. این بازدیدها، کارشناسی و تحلیل موارد مختلف در سراسر ایران منجر به عقد اولین قرارداد پیمانکاری معدنی در استان سیستان و بلوچستان و آشنایی با معدنکاری و بازار منیزیت به عنوان یک ماده‌ی معدنی استراتژیک گردید.
پس از شناخت فرصت‌ها و کمبودها در ارتباط با استخراج و فراوری منیزیت، همزمان کار اکتشاف و مطالعه روش‌های فراوری مرتبط در اولویت قرار گرفت. اخذ دو پروانه بهره‌برداری و احداث اولین خط مکانیزه پرعیارسازی و تولید منیزیت دانه‌بندی در سال 1392 در استان خراسان جنوبی، نقطه‌ی ورود این شرکت به حوزه‌ی تخصصی منیزیت و اکسید منیزیم می‌باشد.
احداث کوره کلسیناسیون، واحد میکرونیزه و بسته‌بندی، توسعه و بروزرسانی خط پرعیارسازی، توسعه انبارهای مواد پخته شده، توسعه ماشین‌آلات معدنی، گازرسانی و گازسوز کردن کوره پخت به عنوان طرح‌های توسعه و تکمیلی در سالهای گذشته به انجام و بهره‌برداری رسیده است. با عنایت به طرح‌های متعدد پایلوت و مطالعات میدانی صورت گرفته طرح توسعه خط فراوری و تولید اکسید منیزم عیار بالا از مهمترین پروژه‌های در دست اقدام می‌باشد.

معادن و پروانه‌های معدنی:
هم اکنون این شرکت دو پروانه بهره‌برداری و دو محدوده اکتشافی منیزیت در اختیار دارد.
معدن سلطان آباد بیچند با ظرفیت تولید 30 هزار تن منیزیت در سال و دارا بودن واحد کلسیناسیون و میکرونیزه و همچنین پیشرفته‌ترین واحد پرعیارسازی با بیش از 50 نفر پرسنل یکی از بزرگترین و کاملترین پروژه‌های معدنی و صنعتی مرتبط با منیزیت در سطح کشور می‌باشد. این معدن در 35 کیلومتری شهرستان نهبندان و در نزدیکی روستای بیچند واقع گردیده است.